Životopis

Make up & Hair: Klára Jakabová
Make up & Hair: Klára Jakabová


Lucia Jagerčíková Nývltová

Narozena: 28. května 1989

Výška: 165 cm

Váha: 54 kg

Oči: Hnědé

Vlasy: Zrzavé
Lucia Jagerčíková se narodila v Brezne na Slovensku. "Z pod Tatier k Dunaju" přijela studovat herectví na konzervatoř do Bratislavy. Ještě předtím se naučila hrát na klarinet. Během studia se naučila také stepovat a začala hrát na klavír, ale zapomněla hru na klarinet. Poté její kroky vedly více a více na západ. I když medicínu i filosofii má ráda východní.

Vystudovala Janáčkovou akademii múzických umění v Brně. Během studia si zamilovala žánr muzikál. Naučila se i trochu zpívat, tančit, a také šermovat. Zapomněla ale step a hru na klavír.

Během studia na JAMU hostovala například v divadle Polárka, Studiu Aldente, Divadle Čertovka a Divadle Continuo. Dále nazkoušela s režisérkou B. Herz činohry Svatba (W.Gombrowicz; host. Divadlo Komedie, Divadlo v Dlouhé) a Tvůj Gusten (Divadlo u Stolu, Dvadlo Kampa). Svou první muzikálovou roli získala v muzikálu Casanova, uváděném na Státním zámku Hluboká nad Vltavou (2012).

V témže roce bylo uvedeno první studentské představení Líbej mně, líbej ve Studiu Marta. V roce 2013 následovaly absolventské projekty v Divadle na Orlí: Footloose, Taneční maraton na Steel Pier, Pokrevní sestry a Co zbylo z anděla. Kromě toho nastudovala Lucia v této době také roli Matky Montekové v muzikálu Rómeo a Júlia, v režii J. Ďurovčíka, na Nové scéně v Bratislavě.

Dále hostovala v Slováckém divadle v Uherském Hradišti - Dobře placená procházka a v Městském divadle v Brně - Mladý Frankenstein a Don Juan (2013). Zahrála si také Stefana Zweiga v činohře Svět včerejška (Ha-divadlo, NOD).

S titulem a baťohem se v roce 2014 přestěhovala do Prahy, kde dostala nabídku učit na Konzervatoři Jaroslava Ježka předmět "Muzikálová jevištní praxe", a také nazkoušela muzikál Antoinetta, královna Francie (Divadlo Hybernia). Poté hostovala v Divadle v Dlouhé ve hře 1913, kde mimo jiné hrála na klarinet. Od té doby v životopisech neuvádí, že umí hrát na klarinet. Zapomněla ale, že uvádí, že umí stepovat, a tak byla obsazena do muzikálu Zpívání v dešti v Městském divadle v Mostě. Hostování v Mostě pokračovalo i v roce 2015, kdy si zahrála svou nejoblíbenější roli Maryšky v činohře Postřižiny, kterou zdramatizoval a zrežíroval P. Svojtka. Do Prahy mezitím zavítal muzikál Romeo a Julie, který Lucia znala ze Slovenska, ale jelikož nikdo v Praze neznal Lucii, šla na konkurz k režisérovi L. Vaculíkovi a získala role hraběnky Kapuletové a hraběnky Montekové. Premiéra se konala ve Fóru Karlín a poté byl muzikál znovu uveden v Divadle Hybernia. V roce 2016 odpremiérovala Lucia svou vysněnou roli Sally Bowles z muzikálu Cabaret (Městské divadlo Most). V tom samém týdnu proběhla obnovená premiéra muzikálu Angelika v Divadle Broadway, kde hraje Montespan. Během letošního roku si Lucia zahrála Elišku v Noci na Karlštejně, a také dodělala studium v rámci pedagogiky. Dále nazkoušela muzikál Ray Bradbury ´s 2116 v angličtině v divadle Semafor. Během příprav na 2116 už zkoušela muzikál Adéla ještě nevečeřela v rež. R. Balaše, který měl obnovenou premiéru v Divadle Broadway.

V říši zvířat se, v rámci rodinného muzikálu Ferda Mravenec v režii L. Vaculíka v Divadle Hybernia, stala Kudlankou. Poté přišla na řadu druhá vysněná role, a sice Anita v muzikálu West Side Story, v režii L. Olšovského v DJKT Plzeň. V Mostě se Lucia znovu objevila v hlavní roli - jako Penelope v představení Odysseia v režii Z. Srbi. Po velkolepých muzikálech se o slovo přihlásila jiná forma hudebního divadla - autobiografické dílo Jonathana Larsona. Komorní muzikál pro tři herce a živou kapelu s názvem tick, tick...BOOM!, kde mohla Lucia, kromě postavy Susan, vystřídat řadu různých hereckých poloh i težké pěvecké party z pera autora slavného RENTu. Mezitím se Lucia stala součástí muzikálu Kleopatra, kde ztvárňuje roli bohyně Isis. Další hlavní rolí je slečna Julie ve stejnojmené činohře Augusta Strindberga v Divadle na Maninách v režii L. Vaculíka.

Během posledních tří let nazkoušela se svou bývalou pedagožkou J. Janěkovou netradičný muzikál Hamlet, kde hraje Ofélii. Dále se účastnila scénických čtení Ilse Webrová a Už umři mami. Zahrála si také epizodní postavy v několika seriálech (Búrlivé víno, Gympel, Odsúdené, ZOO, Rodinné prípady 1., 2., Ordinácia v ružovej záhrade 2., 3., 4., Znamení koně). Znovu se začíná věnovat dabingu a voiceoveru.© 2016 Lucia Jagerčíková - Oficiální stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky