Steel Pier

Divadlo na Orlí, role: Rita Racine

Steel Pier

Premiéra: 9. prosince 2012

Hudba: John Kander

Texty: Fred Ebb

Překlad libreta: Pavla Hoggard

Režie: Robert Gordon

Choreografie / Step: Hana Litterová / Martin Burda

Americký muzikál talentovaného dua John Kander - Fred Ebb podle libreta Davida Thompsona zpracovává po svém fenomén amerického snu. Děj je zasazen na zábavní molo Steel Pier u Atlantic City do roku 1933, který pro americkou společnost zna­mená nejhlubší ekonomický propad po krachu na newyorské burze 1929. Ocitáme se v prostředí, které současně zosobňuje show business a reálný život. Účastníci tanečního maratonu tancují dnem i nocí. Původně skvělý nápad vydělat si tancováním se postupem času stává fyzicky i psychicky vyčerpávajícím kláním. Z muzikálu s příjemnou taneční hudbou se stává hudebně taneční drama. Steel Pier je Amerika, kde je všechno možné a všechno se může stát, pokud máte kuráž a výdrž, můžete se dočkat svého snu. Kon­trast hospodářské krize v prostředí zábavního podniku navíc skýtá příběhy svých aktérů, balancujících mezi reálným životem a di­vadlem, mezi nadějí a beznadějí.

Muzikál byl poprvé uvedený na newyorské Broadwayi v roce 1997. V roce 2012 byl odpremiérován v rámci studia budoucích absolventů muzikálového herectví JAMU v Divadle na Orlí. Jednalo se o kontinentální evropskou premiéru. Muzikál byl uváděn v nezvyklé kombinaci českého libreta s původními anglickými písňovými texty.

© 2016 Lucia Jagerčíková - Oficiální stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky