Ray Bradbury's '2116'

Divadlo Semafor, role: Jenny Sequa / BrideBot

Ray Bradbury's '2116'

Premiéra: 18. srpna 2016

Hudba: John Hoke

Texty: Steve Josephson, Ray Bradbury

Libreto: Ray Bradbury, Steve Josephson

Režie: Steve Josephson

Choreografie: Steve Josephson

Stylizovaný muzikál pohybující se na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla je jedinečnou osobní výpovědí velikána sci-fi žánru Raye Bradburyho. Poslední autorova hra, nesoucí zásadní poselství současným i budoucím generacím, se odehrává v intergalaktickém prostředí, které je pod neustálým dohledem bezpečnostní organizace. Příběh vypráví o divadelní společnosti uprchlíků zákonem stíhaných za zcela absurdní provinění. Kromě manželů Wycherlyových se setkáváme také s postavami z předchozích Bradburyho děl, které odhalují dosud neznámou kapitolu svých životů. 

Počátky muzikálu sahají do 50. let minulého století, kdy začal slavný spisovatel Ray Bradbury pracovat na vlastním muzikálu. Projekt byl vzkříšen v roce 2009, kdy se Bradbury spojil s režisérem Stevem Josephsonem. Ve stejném roce byl odpremiérován v Kalifornii. O rok později Josephson inscenuje rozšířenou verzi muzikálu, se kterou se v rámci největšího uměleckého festivalu světa Fringe dostává do finále v kategorii Nejlepší nový muzikál. Pražské uvedení přineslo zcela novou podobu muzikálu a stalo se tak světovou premiérou nové finální podoby díla.

Inscenace byla uváděna v anglickém jazyce.  

© 2016 Lucia Jagerčíková - Oficiální stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky