Pokrevní sestry

Divadlo na Orlí, role: Marie Stuartovna

Pokrevní sestry

Premiéra: 17. února 2013

Hudba: Daniel Fikejz

Texty: Radka Coufalová

Libreto: Pavla Hoggard

Režie: Jana Janěková

Choreografie: Hana Litterová

Vaudeville 'na královské téma' - hravý útvar divadla na divadle, v němž udává tón Ceremoniář, uvádějící jednotlivá hudební a taneční čísla a komentující historické události.

Hra pojednává o silném konfliktu dvou královen - anglické Alžběty I. a skotské Marie Stuartovny. Soupeření o trůn se stává historickou metaforou, bojem dvou žen zcela rozdílných povah, zcela rozdílných principů, a tím i zcela rozdílných osudů, a to jak v politickém, tak v osobním a milostném životě. Dějinná realita se zde prolíná s ryzí současností, postavy mluví soudobým jazykem, je užita také angličtina a francouzština, nechybí humor s velkou dávkou nadsázky a ironie. Jak písňové texty, tak hudba zcela podporují celkové vyznění díla a potažmo inscenace jako metafory dnešního světa, jeho vztahů a vazeb. 

Dílo původně z roku 2005, bylo uváděno v rozšířené podobě v rámci studia budoucích absolventů muzikálového herectví JAMU v Divadle na Orlí. 

© 2016 Lucia Jagerčíková - Oficiální stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky