Casanova

Státní zámek Hluboká, role: Adéla Bullitová

Casanova

Premiéra: 6. července 2012

Hudba: Zdeněk Barták

Texty: Petr Markov

Libreto: Petr Markov

Režie: David Cody

Choreografie: Petra Parvoničová

Původní český muzikál na motivy životních příběhu slavného Giacoma Girolama Casanovy. Hlavním motivem komediálně laděného muzikálu je Casanovova "cesta ke slávě". Příběh díla se odehrává na sklonku jeho života, kdy působil jako knihovník na Duchcově, odkud si dopisoval s největšími osobnostmi své doby, jakými byli například Votaire, Jean-Jacqus Rousseau či carevna Kateřina Veliká.

Dnes se jméno Casanova stalo synonymem pro svůdníka a sukničkáře, avšak muzikál Casanovu zobrazuje jako galantního muže ze staré školy, který ženy nevyužíval pouze pro svou rozkoš, ale spíše jako mecenášky, přímluvkyně, a často dokonce jako zdroj cenných informací, ze kterých těžil jako diplomat a špión. Casanova je zde vylíčen jako neobyčejná, "renesanční" osobnost: kněz, právník, intrikán, špión, básník, kuchař, alchymista, svobodný zednář´, papežský rytíř Zlaté ostruhy či autor dvaatřiceti knih, z nichž mu slávu přinesla až jeho autobiografie Historie mého života, kterou sepsal právě na Duchcově.

© 2016 Lucia Jagerčíková - Oficiální stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky